Pierwsza szkoła podstawowa Montessori w Poznaniu

Edukacja w harmonii

10 czerwca 2020

Język angielski w Harmonii

Jak w Harmonii uczymy się języka angielskiego on-line❓

Języka angielskiego praktycznie uczymy się codziennie. Dwa razy w tygodniu dzieci łączą się zdalnie 💻z panią Agatą, natomiast zadania w domu rozwiązują samodzielnie. W poniedziałek uczniowie otrzymują materiał do nauki. Zawiera on nagrania audio słownictwa, karty Montessoriańskie, przepisywankę do nauki pisowni oraz krzyżówkę.
Każdego dnia rozwiązujemy inne zadania i tak: w poniedziałek słuchamy nagrania 🎧, chodzi o to, żeby ucząc się języka najpierw słuchać (podobnie jak w pierwszym roku życia dziecko wyłącznie słucha).

https://drive.google.com/…/1nPsUT7sPd3mHTv7rzREQdMRdCl…/view


Kolejnym krokiem jest powtarzanie znajomych dźwięków (dziecko zaczyna uczyć się wymawiać słowa, które już zna i rozumie). Układanie kart Montessoriańskich to następny dzień – etap, kiedy dziecko uczy się czytać.

https://drive.google.com/…/1rp4UaodV0Dr2E-M5OXqQLyFhKK…/view


Kiedy pozna już litery, zaczyna pisać✍️ – czas na przepisywankę zaplanowaną na środę. 

https://drive.google.com/…/1BdO8ebufwcazusCf7TNLgQlw2A…/view


Nauka języka odbywa się w sposób najbardziej naturalny. Materiały przygotowane przez panią Agatę są skonstruowane w tak, aby mogły poruszyć jak najwięcej zmysłów: słuchu, wzroku, dotyku…W czwartek uczeń rozwiązuje krzyżówkę, jest to sprawdzenie i gratyfikacja procesu „nauczyłem się” 👏

https://drive.google.com/…/1TRgiBk7iQwuoL9MK_LSOZt8H3U…/view


Na zajęciach on-line, dzieci powtarzają słownictwo, ale także uczą się czytać, przy okazji poznając nowe wyrażenia i zwroty. Nauka czytania odbywa się za pomocą metody „phonics”, opartej na badaniach naukowych i opracowanej przez najlepszych pedagogów-anglistów na świecie. Od wielu lat używana jest bardzo skrupulatnie we wszystkich rozwiniętych krajach anglojęzycznych.

https://m.youtube.com/watch…

'