Pierwsza szkoła podstawowa Montessori w Poznaniu

Edukacja w harmonii

6 grudnia 2016

Obóz integracyjny

Harmonia organizuje górski obóz integracyjny dla uczniów stacjonarnych, z edukacji domowej oraz Libratusa, który odbędzie się w dwóch terminach do wyboru:

8-14 lipca oraz 13-19 sierpnia 2017 r.

Zapisy do końca marca 2017!

Obie grupy wyjadą z Poznania i zakwaterowane będą w ośrodku „U Anny” w Łężycach (Park Narodowy Gór Stołowych). Przez cały czas obozu do dyspozycji mamy autobus z kierowcą, który umożliwi nam wycieczki po Kotlinie Kłodzkiej.

Wyżywienie

3 posiłki dziennie: śniadanie, suchy prowiant (woda, drożdżówka 2 bułki i owoc) oraz dwudaniowa obiadokolacja. Dzieciom ze szczególnymi wymaganiami żywieniowymi umożliwiamy wybór diety (należy skontaktować się z nami na miesiąc przed terminem wyjazdu, w celu ustalenia indywidualnej diety).

Nasze wyjazdy górskie mają ogromną zaletę, ponieważ dzieci i młodzież podczas pieszych wędrówek przestaje myśleć o elektronicznych gadżetach, uczą się pracy zespołowej i pokonywania trudności oraz własnych słabości. Intensywny wysiłek towarzyszący wypadom górskim powoduje, że nie tylko oczyszczają się płuca, lecz także poprawia się krążenie krwi, a wszystkie narządy organizmu zostają dotlenione. W efekcie poprawia się kondycja, a tym samym wzmacnia się młody układ odpornościowy, stawy i mięśnie. Dodatkowo, obcowanie z dziką przyrodą z dala od wielkomiejskiego zgiełku, ma zbawienny wpływ na rozwój emocjonalny młodych ludzi. Podczas wyjazdów uczestnicy mają zapewnione bezpieczeństwo oraz wsparcie psychologiczne.

Opiekunowie mają wykupione ubezpieczenie OC. Opiekę nad dziećmi sprawować będą nauczyciele nauczania początkowego z naszej szkoły, posiadający wszelkie wymagane zezwolenia na pracę opiekuna kolonijnego. Przewidujemy turnusy, na których będzie maksymalnie 50 uczniów (w wieku 6-12 lat) oraz 6 opiekunów plus kierownik obozu i kierowca autobusu (zgodnie z przepisami na jednego opiekuna przypada maksymalnie 10 uczniów).

UWAGA ZMIANA

zbiórka wyjazdowa 13 sierpnia o godzinie 10.00 na terenie szkoły

Szczegóły

lezyce-2017-libratus-600

Na zapisy i płatność czekamy do końca marca 2017 roku (w tytule przelewu prosimy wpisać koniecznie: OBÓZ oraz imię i nazwisko ucznia).

 

 

.

Comments

comments

'