Pierwsza szkoła podstawowa Montessori w Poznaniu

Edukacja w harmonii

Gimnastyka korekcyjna

Zajęcia z gimnastyki korekcyjnej dla dzieci

Ciało człowieka jest bardzo skomplikowaną strukturą. Towarzyszy nam od początku naszego istnienia i to od nas zależy jak będzie kształtowane. Należy o nie dbać od maleńkości. Ciało nad którym pracujemy daje nam wiele nowych możliwości. Pozwala przekraczać własne słabości i służy nam pełną sprawnością przez długie lata naszego życia. Niezadbane może nam życie bardzo utrudniać – powodując bóle, problemy z codziennym funkcjonowaniem. Tutaj wkracza gimnastyka korekcyjna która nie tylko poprawia ułożenie kręgosłupa, kolan czy stóp. Działa też stymulująco na napięcie mięśniowe, układ oddechowy, nerwowy oraz krwionośny. W przypadku ukazania się wad postawy u dziecka kluczową kwestią jest szybkość reakcji, dlatego zaczynamy prace już od podstawówki.

Przebieg zajęć:
Na początku każdego semestru wykonuję badania wad postawy. Każde dziecko może mieć inny rodzaj wady, dlatego uczniowie dostają kartkę z opracowanymi przeze mnie 15 ćwiczeniami, specjalnie dobranymi do swoich potrzeb. Na zajęciach dzieci ustawiają się w sali gimnastycznej w odpowiednich odstępach od siebie i wykonują wspólnie ćwiczenia.

Instruktor: Adam Świtoń
Jestem absolwentem studiów magisterskich z zakresu fizjoterapii Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii w Poznaniu. Pracowałem przez trzy i pół roku w szpitalu Miejskim im. Franciszka Raszei w Poznaniu. Od 2 lat prywatnie wykonuję masaże relaksacyjne i lecznicze

'