Pierwsza szkoła podstawowa Montessori w Poznaniu

Edukacja w harmonii

Taniec nowoczesny

 

ZAJĘCIA Z TAŃCA NOWOCZESNEGO DLA DZIECI

 

Muzyka wpływa na rozwój emocjonalny, wyobraźnię oraz rozwija uzdolnienia artystyczne. Taniec to wspaniała okazja do aktywności i odskocznia od nauki. Poprzez świetną zabawę wyrabia poczucie rytmu, uczy panowania nad własnym ciałem oraz kształtuje prawidłową postawę ciała. Krótkie układy choreograficzne ćwiczą pamięć motoryczną. Występy taneczne nawet przed niewielką publicznością pomagają w walce z nieśmiałością i budują pewność siebie.

 

Przebieg zajęć tanecznych:

Każde zajęcia taneczne rozpoczynają się rozgrzewką – rozgrzewane są mięśnie i stawy. Aby ciało było zwinne i gibkie nie może zabraknąć elementów rozciągania. Następnie dzieci uczą się krótkich układów choreograficznych do rytmicznej muzyki, które na kolejnych zajęciach są powtarzane i doskonalone.

 

Instruktor: Marta Solczyńska

Swoją przygodę z tańcem rozpoczęłam w wieku 10 lat w gnieźnieńskim zespole tańca nowoczesnego. Później przyszedł czas na grupę tańca akrobatycznego i formację turniejową HIP-HOP oraz DISCO-DANCE. W tym czasie zdobyłam wiele I, II oraz III miejsc na ogólnopolskich turniejach tańcząc w formacji, duetach oraz solo. Do swoich doswiadczeń zaliczam również roczny kurs tańca brzucha. Obecnie jestem tancerką w poznańskiej grupie artystycznej „FABULOUS ANIMA”. Jest to grupa taneczna, która prezentuje swoje umiejetności na terenie całej Polski na różnego typu przedsięwzięciach.

 

'